Daj cvičeniu štýl s odolnými Supershape PODLOŽKAMI.

Vaša krvná skupina ovplyvňuje aj to, koľko vážite

Veronika Shoebridge

Neviete si poradiť s nadváhou? Možno sú za to zodpovedné potraviny, ktoré sú nevhodné pre vašu krvnú skupinu a vy ich hojne konzumujete. 

Vaša krvná skupina ovplyvňuje aj to, koľko vážite
20. DEC 2016

Krvná skupina a jedlo

Prvýkrát s touto teóriou stravovania prišiel americký lekár a naturopat  D’Adamo. Podľa jeho teórie je tým, akú má človek krvnú skupinu, ovplyvnený aj metabolizmus spracovávania toho, čo zje. Čiže ak sa už dlhšie pokúšate schudnúť a nedarí sa vám, možno ste práve prišli na dôvod, prečo to tak vlastne je. Jednoducho skúste zmeniť to, čo konzumujete a to takým spôsobom, aby vaše jedlo bolo v súlade s vašou krvnou skupinou.

Čo môžem vlastne jesť?

Pozrime sa teda detailnejšie na to, aké potraviny by ste mali a, naopak, nemali jesť podľa vašej krvnej skupiny podľa teórie pána D’Adama.

Krvná skupina 0

Patrí medzi najstaršie krvné skupiny. Ľudia s krvnou skupinou 0 majú silný tráviaci a imunitný systém.  Tým, ktorým v žilách koluje takáto krv, prospieva intenzívny pohyb: aerobik, bojové športy či beh.

V strave by sa mali zamerať najmä na príjem živočíšnych bielkovín. Orechy, tekvicové semienka, brokolica, riasy či morská soľ by mali byť v ich jedálnych lístkoch bohato zastúpené tiež. Ich strava by mala byť bohatá na vitamín K, vitamín B, jód a vápnik. Čo sa pitného režimu týka, tak minerálka, zelený čaj, ale i biele a červené víno sú vhodnou voľbou.

Krvná skupina A

Ľudia s krvnou skupinou A sú známi tým, že sa veľmi dobre adaptujú na zmeny prostredia či stravy. Ich imunitný systém jednoduchšie metabolizuje živiny.

Majú väčšinou sklony k vegetariánstvu, a preto môžu mať problémy s nedostatkom železa (anémiou), či mať oslabenú imunitu.

Ich jedálniček by mal byť preto bohatý na vitamín C, E, B12 a kyselinu listovú. Zeleninu a ovocie v podstate všetkého druhu trávia ľahko. Naopak, mäsové ako i mliečne výrobky: syry, jogurty, kura, kačicu či plnotučné mlieko spracúva ich tráviaci trakt veľmi ťažko.

Krvná skupina B

B je aj skratka pre „balanced" = vyrovnaný.

Ľudia s touto krvnou skupinou majú vyrovnaný nervový a silný imunitný systém, a ľahko sa adaptujú na zmeny prostredia ako i stravovania.

Musia si však dávať pozor, aby ich telo vždy malo dostatočné množstvo horčíka. V ich jedálničku sú vítané ryby (losos, makrela, tuniak) a taktiež mäsové výrobky (teľacie mäso, baranina) a, samozrejme, ovocie a zelenina (baklažán, mrkva, kapusta, červená repa, hrozno, ananás či banány).

Dovolené majú aj mliečne výrobky. Naopak, mali by sa vyhýbať kačke, kukurici, šošovici, slanine a tukom vo všeobecnosti, keďže tie ich trávenie spomaľujú. Čo sa športov týka, tak ideálne sú prechádzky, tenis, bicykel a plávanie.

Krvná skupina AB

Túto vzácnu krvnú skupinu má asi len pätina celej ľudskej populácie. Keďže sa u týchto ľudí kombinuje krvná skupina typu A a B, majú mimoriadne odolný imunitný systém, no, naopak, slabší ten tráviaci.

Čo sa samotnej stravy týka, tak tu sa ľudia nemusia nijako špeciálne obmedzovať a môžu jesť potraviny zo všetkých skupín. Treba dbať najmä na pravidelný a dostatočný prísun vitamínu C. Potraviny, ktoré sú nevhodné pre ľudí s krvnou skupinou A či B sú taktiež nevhodné pre skupinu AB, teda najmä červené mäso, fazuľa, pšenica, kukurica a olivy.

Naopak, chladničku treba zásobiť králikom, baraninou, morskými riasami, mliečnymi výrobkami a plodmi mora či syrom tofu.

Zdroj foto: goodfon.su

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Čím osladiť vianočné dobroty, aby boli zdravšie?Čím osladiť vianočné dobroty, aby boli zdravšie?

Náš organizmus si dokáže poradiť aj s bielym cukrom, ale iba do určitého množstva.

 

Sirup z agáve: sladidlo niekoľkokrát horšie ako klasický cukorSirup z agáve: sladidlo niekoľkokrát horšie ako klasický cukor

Fakt, že cukor je nezdravý, je jedna z mála vecí, na ktorej sa zhodne väčšina výživových poradcov.

 

Návod na prípravu rastlinných nápojov v pohodlí domovaNávod na prípravu rastlinných nápojov v pohodlí domova

Sú zdravé, chutné a vhodné aj pre ľudí s intoleranciami či alergiami. Dajú sa kúpiť v obchode, ale s trochou šikovnosti i vyrobiť doma. 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Vaša krvná skupina ovplyvňuje aj to, koľko vážite

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.