Odľahči telo a nakopni spaľovanie za 28 dní v REŠTART VÝZVE

Je kokosová voda lepšia ako športové nápoje?

Pozitívom kokosovej vody je to, že sa jedná o prírodný produkt. 

Je kokosová voda lepšia ako športové nápoje?
17. OKT 2016

Kokosová voda sa získava zo zeleného kokosového orecha. Na tento účel sú stvorené kokosové orechy, ktoré nie sú staršie ako 6 – 7 mesiacov. Z jedného sa dá získať množstvo 0,2 – 1 l kokosovej vody. Dnes zelené kokosové orechy zoženiete aj u nás v niektorých supermarketoch. Postup, ako získať kokosovú vodu z kokosového orecha, nájdete aj v nasledovnom videu:


Zdroj: youtube.com

Ak nemáte k dispozícii zelené kokosové orechy, môžete si zaobstarať hotovú kokosovú vodu. Avšak skôr, ako to urobíte, zistite si o vybranom produkte čo najviac informácií, aby ste potom neboli z jeho zloženia sklamaní. Mnohí výrobcovia totiž do kokosových vôd pridávajú cukor či konzervačné látky.

Kokosová voda ako nápoj pre športovcov

Kokosová voda je výbornou náhradou za bežne dostupné iontové nápoje, ktoré sú neraz plné cukru i pridaných látok. „Kokosová voda má dostatočne vhodné zloženie minerálov, vitamínov a sacharidov, aby mohla zohrávať dostatočnú úlohu pri rehydratácii organizmu, preto je možné kokosovú vodu využívať pri fyzickej aktivite, alebo po nej ako rehydratačný nápoj,“ myslí si výživový poradca Ing. Libor Javro.

Odporúčame: dmBio kokosový nápoj Natur 0,33 l – exotický osviežujúci nápoj z kokosovej vody, ideálny  na občasné uhasenie smädu. Kokosový nápoj chutí najlepšie chladený. Zakúpite v sieti dm drogerie markt. 

dm kokos natur

Benefity kokosovej vody

Podľa USDA National Nutrients data base má 100 ml kokosovej vody 19 kcal, 3,7 g sacharidov, 0,7 g proteínov a 1,1 g vlákniny. Obsahuje aj dôležité elektrolyty v podobe draslíka a sodíka, ďalej železo, vápnik, meď, horčík a zinok. Plusom je aj zastúpenie vitamínov. Jedná sa hlavne o vitamíny skupiny B a vitamín C. Samozrejme, nachádzajú sa v nej aj antioxidanty so zaujímavými účinkami.

Odporúčame: dmBio kokosový nápoj s mangom 0,33 l – exotický osviežujúci nápoj z kokosovej vody a  drene zo zrelého manga, ideálny na občasné uhasenie smädu. Vďaka svojej osviežujúcej chuti a primeranej sladkosti chutí najlepšie chladený. Zakúpite v sieti dm drogerie markt. 

dm kokos mango

Kokosová voda je prirodzeným zdrojom vitamínov, minerálov i sacharidov, čiže slúži na doplnenie energie a dôležitých látok do tela nielen pri športe, ale aj v iných fyzicky či psychicky náročných obdobiach.  Zastúpené cytokíny pomáhajú bojovať proti starnutiu, rakovine i krvným zrazeninám. Dá sa využiť i ako rehydratačný roztok pri hnačkových ochoreniach na doplnenie dôležitých látok do tela. Prirodzene zastúpené enzýmy zlepšujú trávenie i funkčnosť metabolizmu. Ďalšie látky prispievajú k podpore zdravia a kondície, napríklad vitamíny B sú dôležité pre mozog i metabolizmus, horčík bojuje proti kŕčom a zlej nálade, zinok podporuje obranyschopnosť atď.

Je zdraviu prospešná, ale netreba to preháňať

Obohatenie pitného režimu o kokosovú vodu má svoje opodstatnenie nielen pri športe, ale aj počas bežných dní za predpokladu, že sa budeme riadiť zlatým pravidlom – všetko s mierou. 
 

Spracované v spolupráci s výživovým poradcom Ing. Liborom Javrom z www.vyzivovestudio.sk

Zdroj foto: flickr.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Ľanové semiačka sú extra stvorené pre ženy. dámy, čítajte prečoĽanové semiačka sú extra stvorené pre ženy. Dámy, čítajte prečo

So zdravými semiačkami akoby sa v poslednom čase roztrhlo vrece, no niekedy sa oplatí zachovať vernosť klasike. 

 

7 výnimočne chutných a zdravých receptov z kapusty7 výnimočne chutných a zdravých receptov z kapusty

Neviete, čo s hlávkami kapusty, ktoré máte v komore? Inšpirujte sa jednoduchými, ale jedinečnými a lahodnými receptami. 

 

Prečo a ako využívať prepustené maslo v kuchyni?Prečo a ako využívať prepustené maslo v kuchyni?

Maslo ghí (ghee) má jedinečnú chuť i arómu. Dá sa použiť rovnako ako klasické maslo, ale obsahuje veľa prospešných látok a je bez kazeínu i laktózy.


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová

Redaktor, editor, copywriter. Viac sa dozviete na mojej stránke:

https://www.miroslavasucharova.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Je kokosová voda lepšia ako športové nápoje?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 2081
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.