Daj cvičeniu štýl s odolnými Supershape PODLOŽKAMI.

Tajomstvo chudnutia odhalené! Skúste matcha zelený čaj

Čaje sú výborným doplnkom pitného režimu a pokiaľ si vyberiete správne, môžu vám pomôcť aj s redukciou hmotnosti. 

Tajomstvo chudnutia odhalené! Skúste matcha zelený čaj
13. MAR 2017

Samozrejme, za predpokladu, že upravíte stravovacie zvyklosti a aspoň trochu sa skamarátite s pohybom. Okrem stravy a športu je dôležitý aj pitný režim. Jeho gro by mala tvoriť čistá voda, ktorú možno doplniť pitím riedených ovocných a zeleninových štiav, a tiež čajov.

Ako „zabiť dve muchy jednou ranou“, teda doplniť do tela tekutiny a podporiť proces redukcie hmotnosti? Stavte na matcha zelený čaj.  

Matcha zelený čaj a katechíny

Možno ste sa tiež stretli s informáciou, že jedna šálka matcha čaju sa svojimi pozitívnymi účinkami vyrovná desiatim šálkam zeleného čaju. Je to naozaj tak? Názory odborníkov i vedecké štúdie skutočne naznačujú to, že pitím matcha čaju získame zdravotné benefity ako pri pití zeleného čaju, len v oveľa viac koncentrovanej podobe. Za účinkami tohto čaju stojí hlavne silné zastúpenie katechínov, ktoré patria medzi významné antioxidanty. Tie sa spájajú s prevenciou rakoviny i ďalších civilizačných chorôb, ale aj s chudnutím.  

Čo na to vedecké štúdie?

V štúdii, ktorá bola zverejnená v časopise American Journal of Clinical Nutrition, porovnávali účinky čaju s obsahom 690 mg a 22 mg katechínov. Do pokusu bolo zapojených 35 zdravých Japoncov, ktorí mali podobný index telesnej hmotnosti. Po 12 týždňoch pitia čajov s rozdielnym obsahom katechínov vedci skonštatovali, že v skupine s vyšším príjmom katechínov, boli oveľa lepšie výsledky, čo sa týka obsahu telesného tuku, BMI, hmotnosti i obvodu pása. Takisto v tejto skupine došlo k výraznému zníženiu „zlého“ LDL cholesterolu. Vedci teda pitie čaju s obsahom 690 mg katechínov označili i ako možnú prevenciu obezity.

Keďže s chudnutím súvisí aj pravidelná športová aktivita, pitie matcha čaju je výhodné aj v tomto smere. Zdá sa, že zastúpené antioxidanty pomáhajú urýchliť regeneráciu u športovcov po intenzívnej pohybovej aktivite.

Odporúčame: dmBio čaj matcha, BIO, 30 g. Zakúpite v sieti dm drogerie markt. 

dm matcha

K redukcii hmotnosti patrí aj detox

Ak ste niekedy pili kvalitný matcha čaj, určite vás upútal nielen svojou arómou a chuťou, ale aj sýtozelenou farbou. Práve intenzita zelenej farby hovorí o vysokom obsahu chlorofylu, rastlinného farbiva, ktoré má výborné detoxikačné účinky – dokáže organizmus zbaviť toxických látok a ťažkých kovov. Navyše je výborný aj na podporu krvného obehu.

Kupujeme matcha čaj

Aj pri kúpe japonského matcha čaju treba obozretnosť – vždy je potrebné prečítať si etiketu, aby ste sa vyhli prípadným pridaným látkam. Takisto treba vedieť, že matcha čaj v podobe organického prášku je oveľa silnejší ako matcha čaj vo vrecúškach. Dospelí si môžu denne dopriať 4 – 8 gramu matcha čaju.

Chudnutie a ďalšie bylinky

Okrem matcha čaju nám pri chudnutí a očiste organizmu môžu pomôcť aj bylinky, ako napríklad žihľava, púpava, bazalka, oregano či šalvia. 

Odporúčame: Das gesunde Plus Detox bylinkový čaj s citrónovou trávou, žihľavou a zeleným čajom, 25 ks. Zakúpite v sieti dm drogerie markt. 

dm detox

Nech už si vyberiete matcha čaj alebo iné z uvedených čajov, ich pitie je nielen spestrením pitného režimu, ale prináša so sebou aj veľa zdravotných benefitov. 

Zdroj foto: pixabay.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

7 receptov na božské smoothies7 receptov na božské smoothies

Cítite sa tak, že každú chvíľu vybuchnete? Bojujete s únavou, poruchami koncentrácie či podráždenosťou?

 

Ako využívať karnitín pri športovaní?Ako využívať karnitín pri športovaní?

Karnitín je využívaný ako spaľovač tukov a pripisujú sa mu aj viaceré pozitívne účinky na zdravie. Funguje, alebo sa jedná iba o ďalší reklamný trik? 

 

Čaj na boj s bacilmiČaj na boj s bacilmi

 

Trápi vás nádcha a prechladnutie? Stavte na tento chutný čaj.

 


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová

Redaktor, editor, copywriter. Viac sa dozviete na mojej stránke:

https://www.miroslavasucharova.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Tajomstvo chudnutia odhalené! Skúste matcha zelený čaj

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.