Vyformuj sa do plaviek za 28 dní­ v BIKINI VÝZVE

Tajomstvo chudnutia odhalené! Skúste matcha zelený čaj

Čaje sú výborným doplnkom pitného režimu a pokiaľ si vyberiete správne, môžu vám pomôcť aj s redukciou hmotnosti. 

Tajomstvo chudnutia odhalené! Skúste matcha zelený čaj
13. MAR 2017

Samozrejme, za predpokladu, že upravíte stravovacie zvyklosti a aspoň trochu sa skamarátite s pohybom. Okrem stravy a športu je dôležitý aj pitný režim. Jeho gro by mala tvoriť čistá voda, ktorú možno doplniť pitím riedených ovocných a zeleninových štiav, a tiež čajov.

Ako „zabiť dve muchy jednou ranou“, teda doplniť do tela tekutiny a podporiť proces redukcie hmotnosti? Stavte na matcha zelený čaj.  

Matcha zelený čaj a katechíny

Možno ste sa tiež stretli s informáciou, že jedna šálka matcha čaju sa svojimi pozitívnymi účinkami vyrovná desiatim šálkam zeleného čaju. Je to naozaj tak? Názory odborníkov i vedecké štúdie skutočne naznačujú to, že pitím matcha čaju získame zdravotné benefity ako pri pití zeleného čaju, len v oveľa viac koncentrovanej podobe. Za účinkami tohto čaju stojí hlavne silné zastúpenie katechínov, ktoré patria medzi významné antioxidanty. Tie sa spájajú s prevenciou rakoviny i ďalších civilizačných chorôb, ale aj s chudnutím.  

Čo na to vedecké štúdie?

V štúdii, ktorá bola zverejnená v časopise American Journal of Clinical Nutrition, porovnávali účinky čaju s obsahom 690 mg a 22 mg katechínov. Do pokusu bolo zapojených 35 zdravých Japoncov, ktorí mali podobný index telesnej hmotnosti. Po 12 týždňoch pitia čajov s rozdielnym obsahom katechínov vedci skonštatovali, že v skupine s vyšším príjmom katechínov, boli oveľa lepšie výsledky, čo sa týka obsahu telesného tuku, BMI, hmotnosti i obvodu pása. Takisto v tejto skupine došlo k výraznému zníženiu „zlého“ LDL cholesterolu. Vedci teda pitie čaju s obsahom 690 mg katechínov označili i ako možnú prevenciu obezity.

Keďže s chudnutím súvisí aj pravidelná športová aktivita, pitie matcha čaju je výhodné aj v tomto smere. Zdá sa, že zastúpené antioxidanty pomáhajú urýchliť regeneráciu u športovcov po intenzívnej pohybovej aktivite.

Odporúčame: dmBio čaj matcha, BIO, 30 g. Zakúpite v sieti dm drogerie markt. 

dm matcha

K redukcii hmotnosti patrí aj detox

Ak ste niekedy pili kvalitný matcha čaj, určite vás upútal nielen svojou arómou a chuťou, ale aj sýtozelenou farbou. Práve intenzita zelenej farby hovorí o vysokom obsahu chlorofylu, rastlinného farbiva, ktoré má výborné detoxikačné účinky – dokáže organizmus zbaviť toxických látok a ťažkých kovov. Navyše je výborný aj na podporu krvného obehu.

Kupujeme matcha čaj

Aj pri kúpe japonského matcha čaju treba obozretnosť – vždy je potrebné prečítať si etiketu, aby ste sa vyhli prípadným pridaným látkam. Takisto treba vedieť, že matcha čaj v podobe organického prášku je oveľa silnejší ako matcha čaj vo vrecúškach. Dospelí si môžu denne dopriať 4 – 8 gramu matcha čaju.

Chudnutie a ďalšie bylinky

Okrem matcha čaju nám pri chudnutí a očiste organizmu môžu pomôcť aj bylinky, ako napríklad žihľava, púpava, bazalka, oregano či šalvia. 

Odporúčame: Das gesunde Plus Detox bylinkový čaj s citrónovou trávou, žihľavou a zeleným čajom, 25 ks. Zakúpite v sieti dm drogerie markt. 

dm detox

Nech už si vyberiete matcha čaj alebo iné z uvedených čajov, ich pitie je nielen spestrením pitného režimu, ale prináša so sebou aj veľa zdravotných benefitov. 

Zdroj foto: pixabay.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

7 receptov na božské smoothies7 receptov na božské smoothies

Cítite sa tak, že každú chvíľu vybuchnete? Bojujete s únavou, poruchami koncentrácie či podráždenosťou?

 

Ako využívať karnitín pri športovaní?Ako využívať karnitín pri športovaní?

Karnitín je využívaný ako spaľovač tukov a pripisujú sa mu aj viaceré pozitívne účinky na zdravie. Funguje, alebo sa jedná iba o ďalší reklamný trik? 

 

Čaj na boj s bacilmiČaj na boj s bacilmi

 

Trápi vás nádcha a prechladnutie? Stavte na tento chutný čaj.

 


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová

Redaktor, editor, copywriter. Viac sa dozviete na mojej stránke:

https://www.miroslavasucharova.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Tajomstvo chudnutia odhalené! Skúste matcha zelený čaj

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 2106
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.